Domů > Nezařazené > Jak jsem přešel z Drip Tipu na Tanky

Jak jsem přešel z Drip Tipu na Tanky

26.11.2012

Když jsem poprvé v roce 2009 vstoupil do vod Vapingu nebyly rozhodně možnosti takové jaké jsou dnes a já odkázán na svoji tehdejší M401 od Royal Smokers jsem chvilkami popravdě celkem dost trpěl.

Baterie měly malou kapacitu, takže vyrazit bez nabíječky nebyl úplně ten nejlepší nápad, plnění cartridge s vatičkou bylo spíše utrpením, než zážitkem, výdrž vatičky byla mizerná, a tak dále.

Pokračovat bych mohl ještě celkem dost dlouho, ale kdo tu dobu zažil jistě mi dá za pravdu, že to chtělo hodně odhodlání a nadšení pro věc, aby člověk vydržel.

 

Potom přišla na řadu Joye 510 a plnění díky lépe provedené nádržce se stalo o mnoho lepším a jednodušším.

Dodnes si vpomínám, jak příchod PTB čajového sáčku jako náhrady namísto vatičky byl (nejen pro mě) velkým vylepšením.

A zanedlouho první dokapávací Drip Tip.

To byl u mě osobně přelomový okamžik.

Odpadlo zběsilé plnění nádržek, starání se o výplň cartridge a nastalo období jednoduchého nakapání přímo na atomizer a vychutnání si skvělé a téměř nezkreslené chuti liquidu.

Tomuto způsobu kouření jsem v podstatě naprosto propadl a stal se ze mě na dlouhou dobu takový “ propagátor a prosazovatel kapání“.

Někdy jsem díky tomu byl i terčem určitého posměchu, ale mě to nevadilo.

Bylo to pro mě skvělé období.

V té době jsem u sebe v podstatě pořád nosil v pouzdru několik příchutí liquidu a za den vystřídal průměrně asi 4-5 chutí a nemyslel si, že někdy tento způsob opustím.

Zvláště ne protože jsem začal míchat liquidy a na zkoušení nových příchutí byl způsob s Drip Tipem prostě nepřekonatelný.

Vše se ale změnilo někdy v přelomu roku 2011 a 2012, kdy jsem se nechal zlákat na český výtvor přítele z fóra Thumse a to konkrétně jeho první Tank.

A začalo moje tankové období, které mimochodem pokračuje až dodnes.

Kupodivu mi kapání zatím nechybí a i jsem si naprosto zvykl na skutečnost, že narozdíl od dřívější doby, dnes celkem bez problémů kouřím jednu příchuť celý den.

Samozřejmě že jednou naplnit a kouřit skoro celý den má na tom také svoji zásluhu.

Člověk je prostě od přírody tvor líný…..

Možná má na tom i svůj podíl skutečnost, že teď když míchám, tak už v podstatě vím čeho chci dosáhnout v chuti a tak nemusím už zkoušet jako dřív, ale hlavní zásluhu na mém přechodu má zcela určitě fakt, že i komerční zboží jako je například Tank Vivi Nova ( kterou jsem si mimochodem velmi oblíbil) je velmi dobře zpracováno a slouží naprosto bez problémů svému účelu.

Jednoduchost plnění bych se nebál přirovnat právě k přímému kapání přes Drip Tip.

Údržba je také velmi jednoduchá a proto mě už dnes můj přechod od kapání nijak neomezuje.

Ale i vzhledem ke své dobré zkušenosti bych klidně přímé kapání s klidným svědomím doporučil i naprostým začátečníkům v elektronickém kouření a to jak vzhledem k jeho jednoduchosti, tak i ke spotřebě, protože dnešní moderní systémy mají přeci jen spotřebu liquidu větší (ten dým se prostě z něčeho vytvořit musí no 🙂 ).

Ale co by zvláště pro nováčky mohlo být velkým lákadlem pro přímé kapání je chuť liquidu. Tu jsem prostě vnímal u tohoto způsobu lepší.

Ale protože každý vnímá chutě jinak a každému vyhovuje něco jiného, toto si musí každý vyzkoušet sám na sobě a zjistit co mu vyhovuje nejvíce.

Uvidíme jestli se ke kapání někdy v budoucnu vrátím, ale rozhodně jsem mu za mnohé vděčný.

Necháme se překvapit tím co nás v našem elektronickém koníčku čeká v budoucnosti, protože Vaping urazil za svoji relativně krátkou dobu působnosti velký kus cesty.

Kde by asi mnohé z nás v roce 2009 napadlo, že někdy budeme mít systémy s jednoduše výměnou spirálkou, Gripy na kterých si budeme nastavovat požadované napětí a nebo skoro vysokokapacitní zásobníky liquidu, které ve spojení s Gripem vytvářejí na první pohled pro neznalce v podstatě zbraň 🙂

 

Komentáře jsou uzavřeny.