Domů > Nezařazené > Odnaučí vás Vaping kouřit?

Odnaučí vás Vaping kouřit?

11.11.2012

Téměř každý z uživatelů nějaké elektronické cigarety nebo vaporizeru obecně asi velmi dobře zná klasický dotaz svého okolí „a pomáhá to?“.

Dříve jsem se snažil na podobně položenou otázku reagovat tak, že jsem do úmoru vysvětloval základní informace a v následné „skorohádce“ (protože jak víme, kdo kouří a nechce za žádnou cenu s tím přestat, tak jen hledá chybu u druhých, aby si ospravedlnil svoji neschopnost) nakonec skoro obhajoval svoji volbu Vapingu jako náhrady za klasické kouření.

Ale nakonec jsem si tím prošel a dnes, když mi někdo položí tuto klasickou otázku, odpovím zpravidla protiotázkou „Pomáhá k čemu?“.

Tázající je v tu chvíli většinou zmaten (jakoby ani nevěděl sám od čeho nebo k čemu má vlastně pomáhat) a končívá zpravidla „No přece od kouření. Nekouříš?“.

Prostě klasika…..

Za mě osobně odpovím „Ano, pomáhá mi nekouřit klasické cigarety, ale nezbavuje mě návyku kouření“.

pozn.: V tuto chvíli prosím pomineme klasické přísloví „Kde není ohně není kouře“, protože pro většinu lidí, co teprve přemýšlejí o Vapingu, nebo ekouření jako takovém, není většinou rozdílu mezi dýmem a kouřem.

Elektronické kouření ve velké většině případů určitě velmi dobře zbavuje závislosti na cigaretách jako takových, ale určitě nezbavuje závislosti na kouření jako požitku.

Alespoň ne u mě.

Řekl bych že skoro naopak.

Díky možnostem, jak dnes již velmi dobrého hardwaru, tak ale hlavně díky tomu, že si liquidy míchám sám a tak mám vždy možnost aktuálně reagovat na své chutě, mi ekouření poskytuje tolik možností, že „kouřím“ prakticky pořád.

A co víc, kouřím velmi chutně….

Určitou útěchou a zároveň výhodou je zcela jistě fakt, že nesmrdím svému okolí, zároveň jim ani neškodím a tak vlastně ekouření přispívá k harmonii soužití v mém okolí.

A to je prostě skvělé.

Přeci jen asi všichni víme jak zpravidla vypadá byt a potřeby aktivního závislého kuřáka. Počínaje zažloutlými záclonami, přes běhání na balkón (pokud si doma stanoví pravidla pro místo kouření), po situace, kdy děti sedí naproti kuřákovi, který jim fouká svoji zálibu přímo do obličeje.

Věřte mi, že velmi dobře vím o čem mluvím, nebyl jsem jiný a ani mé dětství jiné nebylo.

Proto jsem velmi vděčný za možnosti které nám Vaping přináší a jaké přináší i našemu nejbližšímu okolí.

A že nepomáhá odvykat rituálu jako takovému? A komu to vadí?

Mě rozhodně ne. Kouřím rád a kouření mi chutná.

Jen teď mám svoji nectnost o dost zdravější a chutnější.

A to za to stojí.

Zcela v tuto chvíli pomíjím finanční stránku věci, protože jak dobře víme, pro ty z nás, kterým se Vaping stal koníčkem, neřku-li přímo koněm, to není moc o nějakém šetření, ale pro většinu „běžných“ uživatelů je těch několik těžce vydělaných bankovek samozřejmě velkým motivačním prostředkem pro volbu dát přednost elektronickému kouření před kouřením klasických, několikrát ročně zdražovaných cigaret.

Šťastné chvíle s vaší ecigaretou a pevné nervy s neznalými (ale většinou o to více křičícími) odpůrci elektronického kouření.

Vaping – Ideas for Life


 

Categories: Nezařazené Tags:
 1. wednessmoke
  19.03.2013 na 23:07 | #1

  Tak tohle můžu podepsat. Nenapsal bych to lépe a výstižněji.

  Chci podtrhnout jednu věc:

  „Elektronické kouření ve velké většině případů určitě velmi dobře zbavuje závislosti na cigaretách jako takových, ale určitě nezbavuje závislosti na kouření jako požitku.“

  Já jsem kouřil v průměru 3 balíčky tabáku (40 g DRUM, Javanská mládež…) týdně, v autě nebyl problém za cestu Praha Ostrava vyhulit krabičku Marlborek… Přesto jsem byl závislý více na rituálech a požitcích, než na nikotinu. Asi tři téměř úspěšné pokusy stát se nekuřákem (nekouření cca 1/2 až 1 rok) skončily vždy stejně. Byl jsem někde, kde mi bylo tak dobře, že jsem si cigárko prostě musel dát, aby štěstí bylo dokonalé…

  Koupil jsem si e cígo, v balíčku mi zbývala špetka tabáku – vyšla na 2 cigarety. Od té doby pyro nepotřebuju. Jistě, není to dlouho, asi měsíc a půl. Ale já najednou nevím, proč bych to dělal. Všechny radosti a slasti, které jsem měl spojeny s cigárkem, mi nahrazuje vapování.

  Necítím se jako nekuřák. Prostě jsem jen dosáhnul na vyšší level.
  A začal jsem si vážit Číňanů…

Komentáře jsou uzavřeny.