Domů > Nezařazené > Bezpečnostní problém u Smoktech Telescope?

Bezpečnostní problém u Smoktech Telescope?

11.11.2012

Dnes se ke mě dostalo jedno poměrně zajímavé video na téma bezpečnosti při používání Gripu Telescope od Smoktech, který je poměrně rozšířen i u českých prodejců a díky pěknému zpracování je myslím v hledáčku i spousty českých uživatelů jako ideální zboží splňující dobrou cenu a zajímavý design.

A o co tedy jde?

Když jsem kdysi dělal video s představením Gripu Duralon, zmínil jsem v té době chybějící bezpečnostní otvor pro případ exploze akumulátoru.

Následně se rozpoutala menší debata jestli tyto otvory mají smysl nebo ne. Já osobně nejsem odborníkem, takže debat jsem se příliš neúčastnil, ale faktem je, že většina známých gripů a modů mají odvětrání nějakou formou vyřešené ať už otvorem v provedení klasické dírky, nebo nějak sofistikovaněji ve spínacím tlačítku, apod.

Vzhledem k tomu, že Telescope nemám, domníval jsem se, že u něho je odvětrání prostoru akumulátoru řešeno ve spínacím tlačítku, ale toto video mě lehce vyvedlo z omylu.

Jak je vidět, tak jednotlivé části Gripu těsní opravdu kvalitně ( což bych jinak bral naopak jako výhru a známku perfektního zpracování), ale mohlo by to být v závislosti na možné explozi akumulátoru velmi problematické.

Jak hodně velký problém to je nedokážu posoudit, protože jak už jsem psal, nejsem odborník na danou problematiku a bohužel tento Grip nemám ve vlastnictví.

Jaký je váš názor na danou věc? Máte tento Grip a váš poznatek je jiný? Napište mi do komentáře.

 

A zde již zmiňované video:


Edit: v návaznosti na tento příspěvek jsem v komentářích obdržel informace, že výrobce na tuto chybu zareagoval vydáním upravené verze Gripu, kde je již vše v pořádku. Tím pádem mohou být i ti opatrní z nás v klidu a tento pěkný kousek si zakoupit.

Categories: Nezařazené Tags: ,
Komentáře jsou uzavřeny.