Domů > Nezařazené > 5 důvodů proč si míchat vlastní liquid

5 důvodů proč si míchat vlastní liquid

16.09.2012

Vzhledem k tomu, že v podstatě skoro každý den obdržím alespoň jeden email od uživatelů, kteří se rozhodují nad svým krokem do řad nových „míchačů“ a ptají se na všechny možné akcepty, rozhodl jsem se sepsat 5 důvodů proč jsem v roce 2010 začal s mícháním vlastních liquidů a zde v tomto příspěvku tyto mé důvodu přináším i ostatním.

 

 

 

Souhrn 5 důvodů proč přemýšlet nad mícháním vlastních liquidů:

1. Originalita vlastní příchuti

2. Nastavení pro rozdílné systémy

3. Flexibilita použití surovin

4. Stálost a variabilita chuti

5. Nižší zanášení = větší výdrž příslušenství

Když jsem v roce 2010 začínal s mícháním, byl to velmi velmi okrajový segment a společně s pár jedinci jsme byli asi i trochu vnímáni jako exoti a bylo nám „vysvětlováno“, že míchání se nikdy asi nestane masovou záležitostí, ale zůstane koníčkem pro pár nadšenců.

Dnes jak víme, je situace velmi rozdílná a uvedené vyřčené odhady se nepotvrdily, ale naopak míchání vlastních liquidů se stalo minimálně pro poměrně velkou část uživatelů (vzhledem k velikosti českého trhu) téměř „denním chlebem“.

 

Ale to zde rozebírat ani tak nemám v plánu, spíše uvést svoji zkušenost a co mě vlastně vedlo k tomu začít míchat vlastní výtvory.

Jak už jsem uvedl, v roce 2010 po shlédnutí několika videí, které pocházely převážně ze zámoří jsem nabyl dojmu, že jsou i jiné cesty, než ty, kterými jsme procházeli zde v České republice a zlákán výrobou vlastních liquidů jsem začal experimentovat i já.

Zadáním dotazu na google a pročtením několika uživatelských recenzí zahraničních uživatelů jsem oslovil několik dodavatelů v zahraničí, počínaje těmi evropskými až po čínské, nakoupil několik vzorků jak čistých liquidů, tak samozřejmě i příchutí a začala nová etapa mého e-kuřáckého života.

Co musím napsat hned v úvodu, stalo se mi jen 2x, že jsem byl nucen výsledný liquid škrtnout ze seznamu těch, co mě nějakou formou oslovily.

Jednou u čínského produktu a jednou u evropského – suroviny na tyto míchanice jednoduše nestály ani za pověstnou „starou bačkoru“.

Jakmile jsem prošel několikaměsíčním testováním, rozhodl jsem se provést změnu na českém trhu, protože v tu dobu zde nikdo mimo přítele Jeníka veřejně nenabízel suroviny pro míchání a Jeník v té době měl obchod spíše pro známé než jako klasický eshop „pro všechny“.

Bylo rozhodnuto – byl spuštěn první eshop SandySmokers, v té době ještě jen pro uzavřenou skupinu návštěvníků, kteří měli přiděleny svá hesla pro vstup do eshopu.

Z dnešního pohledu velmi humorné 🙂

 

A proč jsem se vlastně rozhodl, že toto je ta pravá cesta pro mě?

Uvedu 5 důvodů, proč je pro mě míchání vlastních liquidů to pravé.

 

1. Originalita vlastní příchuti

V době, kdy jsem ještě kupoval klasický standardní luquid Dekang, byl jsem vcelku spokojen s kvalitou chuti, ale po čase už tomu tak přestávalo být…

V podstatě co dodávka, to trochu jiná chuť a i barva nebyla vždy stejná, což mě celkem odrazovalo, až jednoho dne i moje míra trpělivosti skončila.

U míchaných liquidů se mi zatím nestalo, že by použité suroviny vykazovaly změny chuti a tak i výsledný liquid mi chutná takřka pořád stejně (pokud samozřejmě není záměrem již při počátku míchání si udělat chuť trochu rozdílnou).

Toto je věc, kterou mi prostě a jednoduše nebyl schopen výrobce standardních liquidů nabídnout a byl to i jeden z prvotních impulsů proč si míchat sám.

 

2. Nastavení pro rozdílné systémy

Pro uživatele, kteří se již pohybují ve světě Vapingu alespoň pár měsíců není nic překvapivého, že liquid chutná na každém systému trochu jinak.

A tak i v tomto případě je míchání vítězem, protože standardní liquid si těžko upravíte na každý systém, kdežto u míchaných liquidů není problém intenzitu chutě zvýšit, nebo naopak snížit velmi jednoduše a rychle.

 

3. Flexibilita použití surovin

U standardních liquidů prakticky nemožná věc. U surovin pro míchání je možnost mít jeden čistý liquid s obsahem nikotinu a jeden bez nikotinu a jsem schopen si namíchat koncentraci, kterou aktuálně požaduji.

Tím pádem efektivita je pro mě osobně absolutně někde jinde než u standardních liquidů. které samozřejmě uživatel může naředit ze silnějšího na slabší, ale naředěním se i chuť ztrácí a tak to nevidím jako tu nejlepší cestu pro chuťový zážitek z Vapingu.

Chuť to je to co hledám a to čeho se nehodlám vzdát 🙂 .

 

4. Stálost a možná variabilita chuti

Toto je jeden z největších argumentů pro míchání vlastních liquidů.

Pokud si uživatel lidově řečeno „vychytá“ pro sebe tu nejlepší možnou chuť výsledného liquidu (ať už je postup jakýkoliv), má téměř 100% jistotu, že při příštím míchání bude liquid chutnat stejně.

A to je pocit k nezaplacení, oproti spolehnutí se na standardní výrobce liquidů, kde jak víme, se může chuť měnit velmi razantně. Bohužel ….

 

5. Nižší zanášení = větší výdrž příslušenství

Moje zkušenost za dobu využívání míchání vlastních liquidů mi říká, že při jejich použití se mi razantně snížilo zanášení příslušenství, napalování spirálky, apod. a tak i jeho výdrž je větší a tím pádem opět spokojenější a lepší pocit z Vapingu než při použití standardních liquidů.

 

Cenový aspekt, resp. cenovou výhodnost vlastnoručně umíchaných liquidů záměrně nezmiňuji, protože cena nebyla u mě osobně na prvním místě při vstupu do míchání vlastních liquidů.

I kdybych použil ty nejdražší suroviny co jsou na našem trhu, stále oproti klasickým cigaretám šetřím – když ne peníze, tak zdraví určitě.

A to za to stojí.

V roce 2010 nebyl ještě ani tak propastný rozdíl v ceně surovin a standardních liquidů např. Dekang. Samozřejmě mám na mysli při použití surovin renomovaných výrobců, ne nějaké podloudné suroviny s nejasným původem, kde sice mi při výběrovém řízení na možné dodávky do ČR dodavatel tvrdil, že suroviny jsou atestované, ale nakonec vyšlo na světlo pravdy to, že atestovány nějakou formou jsou, ale pouze pro Čínský trh.

Tím ale netvrdím, že to byly suroviny chuťově špatné, to rozhodně nebyly, ale přeci jen, neměl jsem odvahu se pouštět do ani lehkého hazardu na úkor ceny.

 

Co jediné bylo na surovinách z čínské produkce horší (např, oproti produktům FlavourArt) bylo potřebné dávkování, resp.koncentrace příchutí – bylo nutno použít v podstatě několikanásobné množství a tím pádem cenový rozdíl oproti kvalitnějším (a samozřejmě dražším) se velmi rychle smazával.

Ale o tom třeba někdy příště.

 

A co vy? Jaký byl impuls u vás pro vstup do řad „míchačů vlastních liquidů“?

Byla to jen cena výsledného produktu?

Komentáře jsou uzavřeny.