Domů > Nezařazené > Moje zkušenosti s cartomizerem eGO-W (průběžný online report)

Moje zkušenosti s cartomizerem eGO-W (průběžný online report)

09.11.2011

(Poslední aktualizace 14.11.2011)

Online report uživatele používajícího v podstatě jen LR (nízkoodporové) atomizery a kapajícího přes Drip Tip (tzv. kapače)  z používání tolik vychvalovaného cartomizeru eGO-W.

jaké budou asi zkušenosti?

Je to opravdu taková hvězda mezi současným příslušenstvím, nebo spíše jednooký mezi slepými?

Dokáže mi tento cartomizer alespoň na určitou dobu nahradit jednoduchý a funkční styl e-kouření ve fromě přímého kapání přes Drip Tip?

Na toto a další otázky se pokusím najít odpověď v tomto online reportu.

Příspěvek je průběžně doplňován tak, jak nové zkušenosti a situace přicházejí ……

Rozhodl jsem se objednat si a vyzkoušet sám na sobě, velkou většinou uživatelů vyzdvihovaný a chválený cartomizer eGO-W .

Sice nejsem asi tak úplně reprezentativním vzorkem klasického e-kuřáka, protože převážně jen kapu přímo na atomizer s využitím Drip Tipu a mezi mé oblíbené příslušenství patří v podstatě už pouze LR (nízkoodporové) atomizery, ale i tak by tyto moje zkušenosti s tolik opěvovaným cartomizerem mohly být pro někoho přínosné.

Na mysli mám teď třeba právě uživatele jako já (tzv. kapače 🙂 ), kteří ale čas od času potřebují používat cartomizer, ať už k tomu mají důvod jakýkoliv.

Rozhodl jsem se tentokrát nepublikovat příspěvek až po např. týdenním odzkoušení jako takový souhrn, ale jako „online report z používání“.

A proč zrovna takto? Jednoduše proto, že alespoň bude vidět jak jsem případně měnil v průběhu doby používání svůj názor ať už k lepšímu nebo horšímu.

Jen upozorním případné tvůrce komentářů pod tímto příspěvkem:

1. Přistupuji k používání jako normální uživatel (klidně dosaďte začátečník mající první e-cigaretu), který nehodlá nic nikde nařezávat, upravovat, ladit.
Prostě jen koupit a používat
(ostatně takto používám atomizery a vyhovuje mi to).

2. Tento druh zboží ani podobný v současné chvíli nemám v nabídce na prodej a tak není důvod z mé strany zbytečně hanět/vyzdvihovat.

3. Jedná se jen a pouze o můj osobní a subjektivní názor
To by mohlo pro začátek stačit a můžeme jít na věc……

 

9.11.2011 ráno – rozbaluji cartomizer

Design je  celkem pěkný, ale po našroubování na baterii je celá sestava celkem „hampulácká“ . A nezlepší to ani design víčka imitující např. tužku (myšleno klip víčka).

Celková délka cartomizeru s víčkem je stejná jako baterie eGO USB Passtrough (nebo chcete-li jako eGO baterie 900mAh).

Cartomizer našroubovaný třeba na baterii eGO 650mAh bude vzhledem ke své velikosti podle mě vypadat spíše komicky.

Ale to je věc názoru …….

Cenově za cca 200,- až 250,-Kč za celý cartomizer a cca 100,- až 150,-Kč za vnitřek (cartomizer bez kovového „obalu“) by měl cartomizer podle mě vydržet v používání a funkčnosti minimálně měsíc. Jak to bude v reálu teprve uvidíme. Samozřejmě životnost závisí jak na frekvenci používání, tak i na použitém liquidu.

Pozn.: ceny se budou samozřejmě lišit, neberte proto mnou uvedené jako nějaký reprezentativní vzorek.

Dodavatel (záměrně neuvádím – nezaplatil za reklamu a cartomizer jsem si platil sám 😀 ) nepřibalil návod ani na plnění ani na nic jiného, takže nevědět jak na to, byl bych ztracen.

Plnění jehlou nepovažuji za zrovna šťastné řešení obecně, ale dnes už jsou v nabídce obchodníků i přímo lahvičky s uzávěrem na kterém je tupá jehla přímo, takže to nebude asi činit problém nikomu.

Zastrčit, naplnit, vytáhnout. Nic světoborného.

 

9.11.2011 – 17:00 hod  – Jest naplněno (necelé 2ml)

První potažení podle očekávání celkem o ničem. Po lepším nasáknutí knotu se zvedá dýmavost, která je celkem slušná (alespoň prvních pár potažení).

Liquid používám vlastní výroby PG+VG Mix.

Chuť naplněného liquidu je pro mě osobně málo výrazná, resp. nevýrazná oproti LR cartomizeru (klasické provedení s vatou). Pokud budu i nadále používat, bude nutné si upravit poměr příchuti při míchání a tvorbě.

I dýmavost je menší než u druhého, ale to je dáno i tím, že zde se nejedná o LR (nízkoodporové) provedení . Ale není nejhorší a většina uživatelů bude spokojena.

Samozřejmě jak méně je výrazná chuť, tak i Hit (kopanec při kouření) je menší. Opět nic nepochopitelného když se nejedná o LR cartomizer.

Ale na to, že je to „jen“ standardní příslušenství asi dostačující. Pro mě osobně je to ale málo. Jsem prostě „Hitař“ no 🙂 .

Občasné pobublávání při potažení je zřejmě dáno použitím úzkého náustku s poměrně malou výstupní dírou. Každopádně příjemné to není.

Náustek je ale zase na druhou stranu relativně příjemný do pusy. Myslím teda pro někoho, komu vadí různé jiné Drip Tipy, které mohou být širší, mají „velký otvor“ pro kapání, ale zase tam se zkondenzovaná pára po potažení nesráží.

Občas se mi stává, že najednou dýmavost je skoro žádná, ale při dalších potaženích se opět zvedá. Přisuzuji to pomalejšímu nasávání knotů při použití PG+VG Mix liquidu, který je přeci jen celkem hustý.

Ale co už, takový mám rád a normálně používám. Mám snad měnit svoje návyky kvůli cartomizeru?

Asi mi nic jiného nezbude 🙂

Další část testu proběhne u televize, kde spatřuji asi největší výhodu cartomizeru. Přeci jen, ne každý má možnost a schopnost si nakapat přes Tip i skoro po tmě.

 

9.11.2011 – 18:50hod.

Koukám, že cca polovina naplněného liquidu již byla zplynována.
To se mi zdá celkem dost na to, že ho nijak nepřetěžuju. Sice je mi jasné, že někde se dým brát musí, ale zase tolik toho ještě nepředvedl myslím.

Jinak pozoruji první kapičku na kontaktu baterie 🙁
Že by ze zkondenzovaného liquidu v „nasávací“ trubičce? To není zrovna moc dobré. Ale nebudu zatím házet flintu do žita.

A to jsem chtěl chválit skutečnost, že nikde nic neprotéká …….

 

9.11.2011 – 19:20hod.

Tak kapky jsou nejen na baterii, ale i na horní části cartomizeru po sundání náustku.

A v tomhle případě se nejedná o kapky, ale o „loužičku“ . Takže už aspoň vím odkud se na baterce vzal liquid.
Tipuju, že to je tím, že jsem celou sestavu položil a dírka pro plnění nemá zátku (při dodání ani žádnou neměla, nevím jestli je to vada nebo normální stav).

Přenášet a kouřit tedy jen ve svislé poloze? To asi ne ……..

 

9.11.2011 – 22:00

Tak je dokouřeno. Co jsem naplnil (cca 2ml) už jsou vykouřeny. Celkem slušně žíznivé zařízení na to že jsem ho nijak extra nepřetěžoval 🙂

Dýmavost se zdá ustálila a rozhodně běžného uživatele neurazí. Po celou dobu sledování televize  se chuť neměnila, což je od prvotních pocitů trochu zlepšení, ale i tak ta chuť je o dost jemnější než jsem zvyklý a pro moje nastavení bych musel liquid chuťově upravit, což by ale mělo za následek další „prodražení“ provozu tohoto cartomizeru.

Vím že se jedná o korunové záležitosti, ale nedokážu toto nezmínit a zvláště ne v době, kdy uživatelé jsou schopni diskutovat opravdu kvůli pěti korunám.

Po sundání vrchního obalu je krásně vidět na horní ploše cartomizeru loužička liquidu. A to jsem po celou dobu sledování TV se snažil držet celou sestavu co nejvíce ve svislé poloze.

Škoda, že nemám u sebe fotoaparát, vyfotil bych důkaz 🙂

No nic, jdu tedy naplnit další 2ml a budu pokračovat.

Pozn.: Už mi možná začíná být pomalu jasné, proč bude (je) tento cartomizer oblíben u prodejců 😀

 

9.11.2011 – 23:40

Tak jsem si myslel, že poslední dnešní post mám už za sebou, ale to byla chyba.

Jeden by řekl, že když cartomizer naplní, vše půjde jak na drátkách. Opak je však bohužel pravdou.

Od chvíle co jsem podruhé naplnil, jsem si nezadýmal. Resp. zadýmal, ale jen „vynikající chuť“ napalujícího se knotu 🙂

Přirovnal bych to asi k situaci, kdy k benzínce přijíždí slušně vypadající,  naleštěná kára a po natankování plné nádrže se odpotácí čoudící, napoloshnilý miláček rodiny, “ Škůdka strejdy Karla z Dolních Bukavic“.
Pozn.: Omlouvám se Bukavicím, pokud existují.

Dýmavost šla pro dnešek asi už spát a já bych možná měl jít asi taky. Snad je to jen přidaná hodnota tohoto kusu, že má nějaký e-omezovač, který usoudil, že jedno naplnění by mělo pro dnešek už stačit a dál se prostě e-kuřit nebude.

Sice moc děkuji tvůrcům, ale já bych si s dovolením ještě dal.

Nezbývá, zřejmě nic jiného, než cart uložit ke spravedlivému spánku a s pokorou se vrátit pro dnešní noc ke „starým, hnusným, nefunkčním a chuť liquidu uzurpujícím“ LR vatičkovým cartomizerům (jiné slušné příslušenství v tuto chvíli po ruce nemám).

Vím, stačilo by možná jen nastříhnout otvory uložení knotu, ale jsem v tuto chvíli jen uživatel co myslel, že koupí a kouří 😉 .
Pokud se vžiju do role uživatele začátečníka co nemá jinou možnost příslušenství, tak než hulit připalující se knot, šahám neohroženě po krabičce se zbytkem „lahodných startek“ asi bohužel taky.

Tak dobrou noc hvězdné eGO-W a snad zítra mi dovolíš opět vypustit „mohutný oblak páry“ za podpory „hitu jako kráva“ .

Jednou to přeci vyjít musí 🙂

 

10.11.2011 – 20:00hod.

Dříve než teď jsem se k nějakému průběžnému publikování bohužel pro nedostatek volného času nedostal, tak mi nezbývá než celý dnešní den v krátkosti shrnout.

Ono popravdě ani moc co není rozvádět. Bohužel …..

Ráno se Wéčko jakoby vzpamatovalo a ranní kávu jsme společně absolvovali celkem bez větších problémů.

Ale opět znenadání dýmavost skoro nikde, chuť připalujícího se knotu, prostě e-kuřácký zážitek.

Potom najednou opět v pohodě. Fakt to přestávám chápat, jak se může takhle rozdílně zařízení bez nějakého zásahu chovat.

Opětovná tvorba loužičky na horní hraně cartomizeru a následné protečení liquidu na kontakt baterie už snad ani nepřekvapí.

Po vykouření PG+VG Mix liquidu jsem se rozhodl naplnit pouze klasickým Dekangem v provedení PG (konkrétně Cherry 24mg).

Dýmavost šla podle očekávání dolů, ale to mě ani tak moc nepřekvapilo. Dá se to čekat.

Chuť celkem normální, ale opět jen chvíli. Takže bez úpravy proříznutím otvorů uložení knotů toto zařízení nebude fungovat ani s tímto liquidem?

No tak pardon, ale tohle si vážený výrobce strčte někam. Jsem jen uživatel a produkty „dodělej doma“ jsem myslel, že už jsou tak nějak skoro minulostí.

Ale jak je vidět, asi ne a kutil by měl dřímat v každém z nás.

Ach jo…..

No zítra budu testovat dále, ale nemyslím, že bez nějaké úpravy dojde ke změně k lepšímu.

 

14.11.2011 – 19:00hod.

Bohužel jsem byl zavalen prací a tak jsem nuccen publikovat další zkušenosti až teď. Ale myslím, že to ničemu nevadí, možná právě naopak.

Ta delší časová prodleva mi ponechala možnost v praxi odzkoušet jedno (opět trochu zvláštní, ale u toho cartomizeru už mě to popravdě snad ani nepřekvapuje) zjištění.

Je tomu 2 dny co jsem při plnění koukal na tu konstrukci a už pomalu přemýšlel nad tím, že napíšu nějakej „ne zrovna pozitivní závěrečnej pohled“ a pustím se do známých úprav, když najednou se mi při bližším zkoumání zdálo, že horní víčko cartomizeru jako takového (ne jeho obalu) je nějak trochu nakřivo a jakoby nedoléhá/nedosedá.

Tak jsem na něj zlehka zatlačil a teprve docvaklo.

Světe div se, ale od té doby funguje Wéčko naprosto v pohodě co se chuti týče a i dýmavost je řekl bych stabilní (stabilně stejná).

Rozhodně rozdíl to je oproti předchozímu stavu znatelný a to je hlavní.

Že vám něco nesedí? Něco z tohoto postupu nevyhovuje již napsaným “ zaručeným“ pravidlům úpravy?

Neměl by spíš v této „úpravě“ mít cartomizer horší funkčnost, když víčko tlačí na knoty?

Ano vše je divné, ale jak říkám, je to tak a funguje.

Jediné co se nezměnilo je bohužel „loužička“ na horní hraně cartomizeru a tím pádem následné lehké protékání na kontakt baterie. Ale to už mi vadí asi nejméně.

Jinak co říct k celkovému používání?

Pro mě jako „kapače“ je to plnění trochu nepraktické, protože nemám žádnou lahvičku s integrovanou jehlou a tak plním postaru jehlou klasickou jako starej křupan 🙂 . A v práci se radši schovávám, protože by u mě přítomnost jehly a lahvičky mohla zmařit kariérní postup a to bych opravdu nerad 😀

A že plnit je rozhodně potřeba (pokud neděláte někde na zkrácenej pracovní úvazek) nemusím asi ani připomínat………

Každopádně abych pořád jen nehaněl, tak mi na mém Wéčku fungují už dokonce i moje míchané liquidy v provedení PG+VG Mix, takže spokojenost v rámci možností.

Nevýhodou trochu je použitý náustek, který je provedením sice fajn co se pocitu při kouření týče, ale díky svému zůžení se v němliquid sráží přeci jen oproti klasickému Drip Tipu více. Ale to je nemoc, kterou má i LEO, takže nic nového.

Na co je ale potřeba si dávat pozor je převoz tohoto cigárka s cartomizerem, resp. jeho náustkem bez vrchního ochranného kovového víčka (jak to napsat lépe ….) .

Když jsem si dal celou e-cigaretu do kapsy u bundy a víčko nechal doma, tak se mi stalo, že náustek samovolně opustil svoji pozici. Sice nejsem citlivka, ale někomu by následné vytečení vysrážené loužičky z horní hrany cartomizeru do svátečního saka mohlo nahnat vztek.

Ale to jsou detaily.

Tak popravdě nevím, jestli bude dál co napsat, protože razantní změnu už žádnou neočekávám.

Veskrze jsem tedy spokojen? Možná že se to tak dá napsat.

Každopádně přistupoval jsem k tomu jako normální uživatel začátečník, který nesleduje fóra o elektronických cigaretách a tak o možnosti úprav nemá tucha, enbo ho to ani nakonec třeba nezajímá.

Jak už jsem napsal v úvodu, chce jen koupit, kouřit a ne kutit. Tak to tak prosím znalci berte.

Categories: Nezařazené Tags:
 1. mili
  10.11.2011 na 13:07 | #1

  Ahoj Sandy. Už asi 14dní W kouřím, je to moje první e-cígo. Moje zkušenosti jsou totožné. Někdy HIT i chuť dobré a druhý den slabota. Někde na foru jsem se dočetl že jsi HITař, tak to já taky. Pořádný HIT to je pro mě vlastně kouření. Proto sleduju hlavně tvoje příspěvky. Zakoupil jsem i atty 510+drip tip a zkouším kapat (2 dny), ale někdy mi to přijde slabší než Wéčko. Možná něco dělám špatně. U Wéčka už mám snad všechny možný úpravy a dneska zrovna DÝm-OK (o ten mi tak moc nejde), HIT-20%, CHUŤ-0%. Budu to tu bedlivě sledovat. Zatim díky ahoj.

 2. 10.11.2011 na 15:26 | #2

  Díky za reakci a jsem rád, že to tak nepřijde jen mně.
  Pokud máš atomizer 510 Standard (někdy nazývaný též Regular) a ne LR (nízkoodporový) tak tam se to co se Hitu týče asi bude tak nějak s Wéčkem silně podobat.

  Zkus tedy nějaké LR příslušenství, pokud vyžaduješ Hit, případně možná jiný, silnější liquid nebo výraznější chuť liquidu?
  Ono někdy i u stejného liquidu (myšlen obsah nikotinu) rozhoduje na Hit i zvolená příchuť.

  Alespoň u mě to tak je.

  Jinak k Wéčku – dnes jsem se ještě nedostal k postu, ale je to taková střídavě „euforie“ a střídavě smutek z funkčnosti/nefunčnosti/celkovému podání kouření jako takového.
  No uvidíme jak to bude dál….

 3. texo
  26.06.2013 na 13:53 | #3

  Ahojte tiež používam eGo-W a mám problémy s dymovitostou aj s bateriou neviete co sa deje ked mi nefunguje a pri nabijani stale blika a normalne blika 10x ledka a nefunguje je uz nepouzitelna???

Komentáře jsou uzavřeny.