Domů > Nezařazené > Informace k eshopu SandySmokers

Informace k eshopu SandySmokers

31.07.2011
Jak už jsem zde na tomto webu avizoval, chystám se otevřít pro veřejnost eshop se surovinami pro míchání a tvorbu vlastních liquidů.
Vzhledem k tomu, že jsem informaci vypustil dříve, než bylo vše uzavřeno došlo k tomu, s čím jsem sice taky ve skrytu duše musel počítat, ale popravdě jsem myslel že se to nestane – dodávka surovin se zpozdí.

Tato skutečnost byla způsobena i z části moji vinou, protože jsem v podstatě na "poslední chvíli" ještě udělal pár změn, které se přímo týkají provozu eshopu jako takového a to má samozřejmě souvislost i s celou činností.

Bohužel v té chvíli už byla z mé strany veřejně vypuštěna informace o otevření tohoto eshopu.
Prostě a jednoduše přiznám, že toto se mi moc nepovedlo, ale co naplat, život jde dál.

Tím pádem jsem se začal jako prodejce nacházet ve stavu, že mě chodily dotazy kdy bude eshop otevřen, kde, co tam bude, apod.
Snažil jsem se odpovídat podle pravdivé situace (opravdu nemám problém přiznat svoji chybu), ale co naplat, nepříjemné mi to bylo.

Dobře mi tak 🙂 . Ne nadarmo se říká "mlčeti zlato" 🙂 .

A tak jsem se rozhodl nečekat na naskladnění veškerého zamýšleného sortimentu pro start eshopu a prostě otevřít v původně plánovaném termínu i za cenu menšího sortimentu.

Když už je řeč o sortimentu, neodpustím si jednu připomínku (i od toho mám tento web).
Stěžejním sortimentem jsou a budou suroviny na míchání liquidů. Proč?
Protože toto mi tady chybělo už jako uživateli a tak jsem se rozhodl být tím druhým (pokud budu počítat Jeníka) kdo s nabídkou přijde.

SandySmokers se stal (mimo jiné) oficiálním partnerem FlavourArt a to nás samozřejmě k něčemu zavazuje, ale i nám to nabízí (vzhledem k už dlouhodobější, téměř roční spolupráci) nějaké výhody. A teď nemyslím opravdu cenu 🙂 .

Podali jsme nějaké návrhy a některé byly akceptovány, některé také ne a některé zůstaly zatím otevřené.
V praxi to znamená, že samozřejmě můžeme ale také nemusíme používat oficiální názvy jejich surovin.
U některých to tak taky budeme dělat, protože se nesnažíme být jen "překupníky", ale snažíme se hlavně o promítnutí své "kreativity" do surovin.
To znamená, že uvádět název pod kterým je prodávána surovina u FlavourArt, ale mi jsme ji nějakým způsobem "modifikovali" by bylo v podstatě klamání zákazníka, protože ten by si koupil tuto surovinu u nás na eshopu a potom (jak také bývá zvykem) by se snažil tu stejnou koupit přímo u výrobce, ale ona by byla jiná.
Proto to takto veřejně píšu zde, abych předešel případnému zklamání (nebo nadšení 🙂  ) kupujícího.

A ještě upřesním proč zrovna tento výrobce.
Jednoduše pro jasný původ a garantovanou kvalitu surovin. Trochu nevýhodou samozřejmě může pro někoho být cena.
Ano, mohl jsem nakoupit "levnější" suroviny "kdesi v Číně". Podle vlastních několikaměsíčních zkušeností by splnily stejnou službu a konečný výrazový efekt při míchání by byl mnohdy i stejný, ne-li lepší.
Věřte mi, že jsem zkoušel "pár" čínských dodavatelů a jejich zboží a jak je vidět zatím i v pohodě žiju (dobře, tak jen žiju 🙂  ), ale prostě takzvaný klid duše nakonec zvítězil nad vidinou velkého zisku 🙂 .

To by myslím ke značce mohlo stačit.

Atomizery? Jsou jen jako doplněk a momentálně se tímto a ani jiným hardwarem nehodlám obchodně zabývat. Jednoduše řečeno okrajovka.
Není důvod pro masivní snahu o prodej, když je jich na CZ trhu přehršel.

Dekang? Opět zcela otevřeně píšu – měl jsem v plánu dodávat i tuto značku, ale ptám se i sám sebe. Má to vůbec ještě cenu?
Proč prodávat to, co nabízí pomalu každý prodejce?
Nicméně spolupráce už byla a je dohodnuta i nadále, takže asi i Dekang zařadím a čas ukáže.
Momentálně jsou v nabídce pouze kusy, které už jsem měl doma a byly i v nabídce mé soukromé inzerce.
Ano, tím že jsem se rozhodl otevřít eshop, toto zboží bylo dodatečně (proti původnímu plánu) zaneseno do účetnictví.
A proč to vlastně píšu? Hlavně proto, abych upřesnil situaci před případnými dohady.

Gripy? No ještě není vše uzavřeno, ale asi nebudou.
Nabídku kterou jsem měl v plánu, zde na našem trhu asi nemá cenu realizovat.
Když to vezmu kolem a kolem, těch pár zájemců si může grip koupit napřímo, v tom bych problém neviděl a větší část uživatelů při potřebě gripu sáhne asi stejně spíše po řešení které už se zde u nás nabízí také, nebo jim stačí klasické eGO, V-GO a podobně.

Samozřejmě ale nemám problém s případnou pomocí při nákupu těm, kteří buď to nezvládnou sami, nebo mají nějaký dotaz, který jsem schopen zodpovědět. V tomto případě ne jako prodejce, ale jako uživatel.
A co vím, tak v nejbližší době zrovna v jednom případě budu fungovat jako takový "prostředník" při jednom z nákupů.
Ale to jen tak pro informaci, proč ne gripy. Myslím, že to je asi jasné.

Ale samozřejmě pokud by se objevila zajímavá nabídka (velice bych uvítal přímo z Čech 😉  ), nebráním se i možnosti navázání spolupráce, protože míchání a gripy, to podle mě k sobě prostě patří 🙂 .

Takže, doufám, že se mi alespoň trochu podařilo ilustrovat a osvětlit současnou situaci a teď už jen popřeji případným zákazníkům mnoho úspěchů při jejich tvorbě vlastního liquidu.

Tento web bude samozřejmě pokračovat dál ve svoji cestě a navíc, zde bude ten komunikační kanál co se eshopu a vůbec celého SandySmokers týče.
Vaše případné budoucí návrhy na zlepšení, komentáře nebo jen ohlasy jsou samozřejmě vítány ať už ve formě poslání z kontaktního formuláře, emailem, přes ICQ, nebo jako komentář třeba na naší Facebook stránce.
Koneckonců, dělám to hlavně kvůli vám. Kdyby jste nebyly vy, není potřeba ani eshop 🙂 .

To je pro dnešek vše. Děkuji za pozornost 🙂 .

P.S. Na eshop se dostanete z tohoto webu tak, že kliknete na ikonu košíku v pravém sloupci (což už jste asi zjistili) , kde je rozcestník na různé sociální kanály SandySmokers 😉
Na druhé platformě kde je provozována kopie webu bude toto realizováno jinak.

 Publikováno pomoci emailu.

Categories: Nezařazené Tags:
 1. Martinek_07CZE
  01.08.2011 na 20:33 | #1

  Tak at se dari,uz mam vetsi nachystanou objednavku 😀

 2. petrik
  02.08.2011 na 03:04 | #2

  Ahoj. V dochucování základu „liquidu“ příchutí, vidím hodně velkou budoucnost. Na českém trhu to může udělat malou revoluci (v nejbližší době určitě). A narovinu říkám – držím Ti palec. Samozřejmě vím, že podobné produkty v EU nabízí několik firem, ale taky oba víme, že český trh je hodně rozdílný, oproti třeba UK nebo US. Právě proto držím palec, kdo nevyskoušel, kolik peněz musí ležet v regálech, aby člověk mohl nabídnout slušnou cenu a zároveň měl i dostaečný sortiment, tak nikdy nepochopí, co vše je součástí obchodu, pokud má fungovat.

  Tak ať se daří.

  petrik

Komentáře jsou uzavřeny.