Domů > Nezařazené > Cartomizery G4 a trochu toho českého mlžení

Cartomizery G4 a trochu toho českého mlžení

03.06.2011

Původně jsem hodně zvažoval, jestli se pustit na tenký led a tento příspěvek vypustit, ale nakonec zvítězilo mé přesvědčení, že podobné „akce“ nechci a nebudu nechávat bez povšimnutí a když už je tento web spíše blogem než „portálem“, jak je moderní dneska říkat, vypustím své myšlenky do světa 🙂 .

Dne 28.5. 2011 byl zveřejněn na jednom z e-kuřáckých fór (později na obou) příspěvek od Aleše (nikotin.cz) o tom, že očekává první várku těchto nových cartomizerů a že nabízí 5 kusů na vyzkoušení zdarma. To je super nabídka. Uživatelé samozřejmě reagovali kladně a v podstatě během chvilky byly „testovací“ cartomizery rozebrány. Potud nic neobvyklého a od prodejce jistě chvályhodný a marketingově velmi dobrý krok.

Co je pro mě osobně a tento příspěvek celkem důležité je následující Alešovo upozornění:

Jo a prosím, žádné dotazy typu kdy budou v prodeji, kolik budou stát a podobně. . Nejdříve je musíme otestovat a teprve pak budu řešit, zda se budou prodávat nebo ne. Testujeme několik nových modelů a v tuto chvíli netuším, které z nich to nakonec vyhrajou.

O pár dní později Aleš vypouští do e-kuřáckého světa první video s recenzí a ukázkou  tohoto produktu, kde zmiňuje i nevýhody těchto cartomizerů. Uživatelé jsou nadšeni, že i nevýhody jsou zmíněny a tímto prodejce získává body navíc, protože nic nezamlčuje. Opět mohu jen pochválit a nemám co dodat. Kéž by takový byly všichni prodejci.

Pár dnů šel život dál a objevovaly se první zkušenosti, které byly jak pozitivní tak ale i negativní. Opět celkem normální chování.

A přicházím pomalu k jádru toho, co mě tak trochu už přijde mimo – za 5 dnů od prvního postu o cartomizerech prodejce píše, že během příštího týdne bude první várka v prodeji ale že se ještě jedná o ceně !!

Přijde mi to minimálně trochu podivné a malinko mám spíš pocit, že Aleš se tak trošku z nás tímto snažil udělat blbce. Podle mého názoru měl zboží už normálně na skladě a jen čekal na první reakce od „testerů“, aby si příliš nenaběhl při prodeji, protože už předem věděl, jaké mají cartomizery mouchy a chyby.

A to povídání o ceně? No jak víme, většina zboží pochází ze zahraničí a tam si jaksi na platby fakturou nehrají, takže i já jako „prodejce“ vím téměř přesně kolik bude nákupní cena na zboží z jednotlivých objednávek. Samozřejmě může dojít k nepatrnému cenovému výkyvu, ale jakmile odešlu objednávku tak většinou hned musím platit a tím pádem myslím není problém si výslednou cenu vypočítat. Nehledě na to, že se nejedná o nějakého začínajícího prodejce, který by se zahraničním nákupem neměl mnoho zkušeností.

No proč to vlastně píšu? Protože mě tak trochu rozčílilo, že se z uživatelů dělají malinko blbci. Sice byly zmíněny jak výhody tak nedostatky tohoto zboží, to se musí nechat, ale myslím, že v dnešní době není potřeba dělat z lidí bytosti bez mozku, zvláště když mám na obchodní scéně tak trochu neotřesitelnou pozici co se důvěryhodnosti týče.

Ale zase na druhou stranu, jsme v Čechách, tak proč ne že?

Tím samozřejmě nechci vrhat na Aleše jako prodejce (a ani jako člověka) špatné světlo. Naopak si ho jako jednoho z mála českých prodejců vážím. A to ne proto, že bych byl jeho zákazníkem (tím jsem nikdy nebyl) nebo že bych s ním byl v současnosti nebo minulosti nějak svázán. Jen mi to přišlo prostě malinko „zvláštní“.

P.S. Názor na produkt jako takový si udělám radši až z vlastní zkušenosti, protože cartomizery mám objednané od 23.5.2011 🙂 . A cena? Už předem vím, že budou za 50,-Kč /ks 😀

 

Categories: Nezařazené Tags:
 1. Nikotin_cz_Ales_Drnovsky
  03.06.2011 na 18:31 | #1

  Jelikož se tento článek týká mne a jelikož obsahuje vyloženě nepravdivá osočení, tak se k němu vyjádřím.

  Sandy, opravdu nemáš pravdu, když tvrdíš, že jsem vytvořil takovouto za vlasy přitaženou konspirační akci. K čemu bych si tím pomohl? Obchodně bych raději rovnou vypustil do světa produkt jako první na trhu a uspokojil více (platících) klientů. Nebylo by to logičtější, než čekat, jestli mne někdo nepředběhne?

  Prostě jsem spolu s jiným zbožím koupil pár vzorků, jako horkou novinku. Jakmile přišly, chtěl jsem aby je otestovalo více různých typů kuřáků. Proto nabídka veřejného testování, proto jsem také rozdával jen jeden kus každému z testerů. Kromě lidí přihlášených přes fórum, jsem pár kousků samozřejmě poslal i kamarádům, zkušeným e-kuřákům.

  No a když se v průběhu prvních dní ukázalo, že pro určitou skupinu kuřáků to vypadá jako vhodné řešení (chuťaři a ti kdo vyžadují snadné plnění), tak jsem objednal první větší dodávku, u které se mi už aspoň trochu rentuje samostatná přeprava. Taky jsem musel pár dní čekat, neboť v Číně bylo vyprodáno a čekal jsem na nové naskladnění.

  To bylo i výhodou, protože jsem si mezitím ověřil, že za těch několik dní ani jeden kousek neumřel a dokonce ani nijak výrazně nedegradoval, což by u normálních cartomizerů bylo normální.

  Cenu jsem skutečně ještě definitivně nestanovil. Je to sice čistě moje věc, za kolik je budu nabízet, ale stejně řeknu proč zatím cenovku nemám. Chci, aby cena odrážela hodnotu produktu pro uživatele. Cart který se jeden den rozkuřuje a po třech dnech už slábne by asi neměl stát stejně jako jiný kus, který vydrží 10 dní bez viditelné změny. Proto cenu dám až tu skutečně budu zboží mít, mezitím uvidím jaká je úmrtnost. Doposud nevím ani o jedné mrtvolce.

  Mimochodem, ty vzorky jsem objednal až 2 dny po tobě, tedy 25.5. A onu první komerční dodávku dokonce až v červnu. Přijeď, mohu Ti ukázat historii objednávek. A klidně ti dám klíče od skladu, prohledej ho, že mi G4ky nikde neleží. 🙂

  Sice se prohnu na přepravních nákladech, ale zase většinou nemusím skuhrat, že mě celníci zdržují. 😉

 2. 03.06.2011 na 18:46 | #2

  Aleši, předně díky za tvoji reakci.
  Nemyslel jsem to nijak útočně na tvoji osobu, což píšu i v závětu tohoto příspěvku a rozhodně tě tím nechci poškozovat.
  Ale promiň, prostě mi to tak přišlo v souladu s časovým sledem při publikování těch příspěvků a v celkovém náhledu na tuto situaci.
  A to tvrdím i přesto, že si tě jako prodejce vážím (jak už jsem psal).

  Díky za nabídku, ale klíče od skladu nechci 😀 .

  A na tvoji narážku nad(předpokládám mému)skuhráním nad prací celníků – ano nedělají dobře a rychle svoji práci 😀 .

  Jinak tě možná napadlo, že tímto tě chci nějakou formou očernit a tím získat lepší pozici pro sebe jako prodejce, ale tak to není, protože mám trochu jiný záběr jak ve skupině zákazníků tak v druhu zboží – současně běžně prodávané zboží, jaké nabíuejí CZ prodejci mě opravdu nezajímá 🙂 .

  Prostě jsem jen vyslovil svůj názor na danou věc.

 3. Nikotin_cz_Ales_Drnovsky
  03.06.2011 na 18:58 | #3

  @Sandy
  No každopádně se jádro článku na pravdě nezakládá. Jestli ho i přes to ponecháš viset, to už je na Tobě…

 4. 03.06.2011 na 19:04 | #4

  Příspěvek zde samozřejmě zůstane,, protože se jedná o blog a tím pádem vyjádření pouze mého názoru či osobních pocitů. Rozhodně nevynáším žádné soudy.

  Jestli jsi si všiml, nikde taky nepíšu, že můj názor je ten „pravý“ a je nutno mu slepě věřit.

  Reakci na můj názor jsi připojil (za což ti ještě jednou děkuji) a každý si svůj obrázek udělá podle svého myšlení a uvážení. O tom myslím blog obecně je.

  Však případní návštěvníci mají jistě svůj rozum a nebudou jen slepě poslouchat moje dojmy 🙂 .

 5. Nikotin_cz_Ales_Drnovsky
  03.06.2011 na 19:05 | #5

  A ještě malá poznámka k těm zmiňovaným dalším modelům. Paralelně testujeme taky giantomizéry a clearomizéry. Ale ani jeden z nich mě nepřesvědčil, takže je do naší nabídky zařazovat prozatím nehodlám.

  No a několik dalších novinek (které jsem v ČR zatím neviděl) mi má přijít okolo 20.-25.6., takže je možné, že bude další kolo testů. Ale jelikož jde o nové doposud neotestované dodavatele, tak nechci předbíhat. Až to na stole rozbalím, tak uvidím, zda to nepoletí rovnou do koše.

 6. 03.06.2011 na 19:23 | #6

  No tak to se budu těšit s čím novým přijdeš a jsem zvědavej už teď.
  Obor elektronického kouření jde poslední dobou strašně rychle dopředu(popravdě někdy bohužel na úkor kvality a použitelnosti) a novinek není nikdy dost.

 7. karel
  06.06.2011 na 09:10 | #7

  Tak jste si kluci pěkně popovídali prodejce vs. prodejce 🙂 a kuřácká obec si udělá určitě sama závěr. Připojuji se k Sandymu (mimo jiné) ale v jedné věci, někdy mám i já pocit, že prodejci v ČR, teď budu mluvit o e-liquidech, dělají z lidí naprosté blbce. Předražené e-liquidy (ve srovnání se zahraničím o 200% i výše), chybějící atesty a certifikace a skutečného výrobce, aby člověk hledal málem lupou. Přitom se jedná o zboží, které dost úzce souvisí se zdravím.

 8. 06.06.2011 na 19:52 | #8

  Karle, co na to říct? 🙂
  Popovídali no :), ale v tomto případě z mé strany ani ne tak jako prodejce jako spíš uživatel. Ale vyjde to asi nakonec nastejno.

  Můj názor na tebou zmíněné je asi takový, že každý prodejce (ze všech oborů) má právo prodávat za ceny jaké uzná za vhodné. Pokud cena bude pro uživatele vysoká, prodej se neuskuteční a tím je to vyřešeno. Osobně si nemyslím, že v ČR obecně je draho, ale může to být jen můj pohled na věc. A opravdu bych nechtěl zpět dobu, kdy se prodával třeba liquid za jednou takové peníze jak teď. To samé platí i na ostatní příslušenství.

  Pokud se někomu zdají ceny tady u nás vysoké, má možnost si nakoupit jinde. Nevidím problém 😉 .

  Co se výrobců týče, budu mluvit jen za sebe. Beru na normální prodej jen Dekang a tím se nikde netajím. jak to mají ostatní nevím. A certifikace u tohoto výrobce je myslím naprosto v pořádku. Ale třeba máš jinou zkušenost, to bohužel nevím.

 9. karel
  07.06.2011 na 08:21 | #9

  Je to, někdy bohužel, o zkušenostech s prodejci. Trochu jsi mne nakopl a s kolegy na tohle téma asi založíme blog..:-). Prodej e-liquidů vidíme možná jinak a není na trhu jen Dekang..:-)

 10. 08.06.2011 na 07:40 | #10

  @karel
  Karle, netvrdím, že je na trhu jen Dekang. Má to ale jeden háček.
  Český uživatel bude srovnávat jednotlivé liquidy hlavně cenou a tu budou mít většinou prostě nižší produkty z Číny. Bohužel …
  Jinak já osobně jak už jsem psal, Dekang beru, jak to napsat nejlépe, abych se zase někoho nedotknul, jako „nutné zlo“, nebo jak už bylo napsáno jinde, jako „sňatek z rozumu“? Každý ať si vybere podle svého a svých preferencí 🙂 .

  Osobně čudím víc svoje vlastní výtvory, ale to je myslím momentálně jedno. Dekang tu je a bude myslím ještě dlouho, ať se to někomu líbí nebo ne 🙂 .

  Jinak co se založení tvého/vašeho blogu týče, přeju hodně zdaru, ale hlavně zábavy, protože blog prostě musí bavit 🙂 .
  A když budeš mít zájem, dej mi vědět a pošli odkaz. Rád se něco nového dozvím.

 11. karel
  09.06.2011 na 08:10 | #11

  Sandy
  něco jsme dali dohromady, snad nikoho nenas…nenaštveme..:-), jestli to bude zábavné čtení, to nevím..:-) http://e-liquidy.blogspot.com/

  • 09.06.2011 na 10:29 | #12

   Karle, pročtu až bude čas. Díky za odkaz, ale přeci jen si dovolím jeden „šťouchanec“ – je opravdu nutné mít na podobném blogu, kde bych tedy čekal nestrannost (podle tvého předchozího postu) odkazy na afilliate program zmíněného prodejce?
   To možná zase trošku může vzbuzovat nedůvěru vašich čtenářů. Ale třeba se opět pletu.
   Jak říkám, určitě pročtu.

 12. karel
  09.06.2011 na 10:46 | #13

  @Sandy
  Šťouchej, šťouchej..:-).Odkazy jsou tam jen pro srovnání s dosavadní nabídkou. Každý má přece vlastní možnost volby a svůj úsudek co je dobré a co není. Pro mne osobně je důležitá kvalita a hlavně vědět co do sebe soukám, i za jakou cenu.

 13. 09.06.2011 na 15:30 | #14

  @karel
  Tak jsem to jen zběžne proběhl a co na to říct?
  No, sice je hezký že upozorňujete na tom vašem blogu, že u toho nebo tamtoho prodejce chybí na webu vystavené certifikáty, ale myslím, že to až taková vada není, vzhledem k tomu, že kdo bude chtít klamat zákazníka, tak si je prostě stáhne a vystaví, aniž by třeba (čistě hypoteticky) prodával produkt na který byly vystaveny.
  Ale to už silně fantazíruju.

  Otázku komentáře prodejních cen, nebudu komentovat, protože na to už jsem svůj názor napsal.

  Dále, píšeš, že nejste prodejci ani něco podobného a odkazy jsou tam jen pro srovnání s dosavadní nabídkou. To je sice chvályhodné, ale pokud se jedná (jako že ano) o odkazy Affiliate, tak tím pádem neslouží jen k účelu který tvrdíš. A to by myslím bylo fér zmínit, že kliknutím na odkaz a případným nákupem (dle vašeho doporučení) vám váš návštěvník vydělává peníze.
  Já proti tomu osobně samozřejmě nic nemám a je to v „blogosféře“ normální, ale potom se jaksi trochu kříží ideje nezávislosti, nemyslíš?

  Ale mě osobně i toto je celkem jedno. Jak píšeš i ty, každý má svůj úsudek 😉 .

  Jen se mi tak malinko nelíbí náznaky „vyhrožování“ určitým prodejcům (prodejci) ve vašich „recenzích“. Myslím, že lze upozornit na „chyby které vidíš“ i jinak.

  Ale opět, jde to malinko mimo mě.

  Toť jen můj názor.

  A zde v tomto vlákně už v této debatě pokračovat nebudeme, protože to už myslím nijak nesouvisí s tím o čem původně vlákno bylo.
  Třeba se mi podaří sesmolit nějaký příspěvek na podobné téma a tam můžeme diskutovat až do zblbnutí 😀 .
  Ještě jednou díky za tvůj odkaz, budu určitě průběžně sledovat.

Komentáře jsou uzavřeny.