Domů > Nezařazené > Zhodnocení historicky první zábavné aukce

Zhodnocení historicky první zábavné aukce

28.02.2011

Vážení přátelé,

máme za sebou historicky první „zábavnou aukci“ na tomto webu a tím pádem nastává čas na zhodnocení celé akce. Tak pojďme na to.

Na začátek si dovolím připomenout, že primárním účelem celé akce bylo se trochu pobavit i v našich e-kuřáckých kruzích a celá vznikla tak nějak jako „velmi rychlá myšlenka“, což se trochu podepsalo na jejím provedení.

Ale nikdo nejsme dokonalí a chybama se člověk učí. Není prostě ostuda udělat chybu, ale ostuda je se z ní nepoučit. A to se mi doufám do budoucna alespoň trochu podaří 🙂 .

Jednoznačně chybou bylo stanovení (s ohledem na cenovou hladinu zboží) výše minimálního příhozu a byl jsem za to taky náležitě „vykrákán za uši“ 😀

Uznávám, chyba to byla  a je to poučení pro příště. Ale upřímně řečeno jsem nečekal, že u této první akce bude bez předchozího oznámení až takový zájem. Pro příště jsem poučen.

Jako další bude pro příště (nechystám se tímto podobné akce zarazit 😀 ) určitě z mé strany potřeba lépe a detailněji popsat podmínky (prostě jsem myslel, že to je vše pro všechny jasné).

Za další jsem dostal i zpětnou vazbu na tuto akci ve stylu, že by měl být stanoven přesný konec akce. Ale toto bylo a bude i v další akci stejné a to pouze z jednoho důvodu. Pokud bych, jak už jsem taky napsal, oznámil přesný konec (řekněme za 2 dny) tak první den se nebude dít nic a zábava by byla jen chvilku před koncem a to se mi moc nelíbí.

Celé to podnikám jen a pouze pro pobavení nás všech a oznámením předem na termín skončení bych to myslím jen všechno zboural.

Jak už jsem taky psal, nehodlám dělat aukce ve stylu aukčních portálů, kde je přesně vymezena doba trvání. To tedy ani náhodou 🙂 .

Ale pro příště určitě (stejně jako dnes) prostě a jednoduše uvedu nějakou dobu před koncem akce její přesné ukončení. Jen ještě nevím s jakým předstihem 😉

Potom jsem slyšel i výtku, že se nemohou zúčastnit zahraniční přátelé. Ano, zatím nemohou, ale mohou se (případně) domluvit s někým z CZ pokud by měli opravdu zájem 😉

Vím není to řešení, ale …..

Možná ale vše ještě přehodnotím. Jen na jedno upozorňuji, není v tom žádná zášt, nebo nesnášenlivost nebo jak jsem taky četl dokonce diskriminace. To opravdu nee!!

A teď by mě taky zajímal hlavně váš názor, protože toto vše dělám pouze pro vás. Tak co? Líbí se vám podobný model soutěže, kde nezáleží jen až tak na štěstí, ale i třeba na zvolené taktice?

Co by jste změnili vy na těchto akcích? Nebo máte úplně jiný nápad na akci? Já osobně jich mám víc, ale ….

Díky předem za vaše nápady a případné návrhy.

Na závěr bych rád poděkoval všem zúčastněným za dobrou zábavu a zase příště se těším na vaši návštěvu a účast.

P.S. Finanční obnos získaný z aukce bude vložen do zboží na další aukci. To jen abyste si nemysleli, že si za vaše peníze koupím konečně tu vilu s bazénem 😀 😀

Categories: Nezařazené Tags:
 1. alexa
  01.03.2011 na 13:19 | #1

  Mě se nápad i samotná soutěž líbila, i když vzhledem k výši příhozů bylo dost rychle po hře. Ale to jsi už ve svém zhodnocení vysvětlit a k tomu bych řekla jen to, že napoprvé to jen málokdy vyjde na sto procent.. a koneckonců, nic není dokonalé a i když budeš ladit sebevíc a sebelíp, určitě se vždycky najde něco, co by šlo třeba udělat jinak, nebo někdo, komu to nebude vyhovovat.. to je prostě život..
  Co se toho oznamování konce aukce mě napadlo, co třeba oznámit: aukce končí zítra, přesný čas bude oznámen zítra přesně dvě hodiny před ukončením.. (nebo tak nějak).. nikdo nebude vědět, kdy ty dvě hodiny nastanou, a tak budou muset častěji sledovat, jestli už jsi ty dvě hodiny do konce nevyhlásil.. a může to být třeba jen jedna hodina.. No, třeba jsem úplně vedle, ale tohle byl můj momentální nápad..;-)
  Jinak díky za zorganizování téhle soutěže, pobavila jsem se, bylo to chvílema i napínavý a určitě se budu těšit na další.. 🙂

 2. 01.03.2011 na 18:18 | #2

  Díky za podle mě dobrý nápad. Určitě je to použitelné a myslím, že by to šlo takto uskutečnit.
  Jsem rád, že se ti akce líbila 🙂

 3. marczin
  01.03.2011 na 18:51 | #3

  jj jen tak dal ono se to doladí. jinak dobrej napad muže to být ještě zajímavé a příště bych si zasoutěžil o nějaky vGo 😀

 4. 01.03.2011 na 18:53 | #4

  vGO nebude, ale eGO? … 😀 no nic 😀

 5. piro
  02.03.2011 na 01:36 | #5

  Byla to super akce, uz se tesim na dalsi:) Napad je to fakt super:)

 6. Shimi
  03.03.2011 na 16:09 | #6

  A nebo ty aukce vyhlašuj jen na 2 hodiny..třeba oznámením,že aukce bude toho a toho od 20:00 do 22:00..to by mohlo být taky zajímavý:)

 7. 03.03.2011 na 16:14 | #7

  @Shimi
  No taky možné řešení. Třeba i toto zkusím na některé další aukci.
  Díky za nápad.

 8. alexa
  03.03.2011 na 17:39 | #8

  Taky se mi ten nápad líbí. Občas bys mohl vyhlásit akci bleskovka – blesková aukce.. to by mohla být docela sranda..

  • 03.03.2011 na 17:52 | #9

   Akce „bleskovka“ by nemusela být špatná 🙂 .
   K nápadu Shimiho ještě:
   Pokud bude vyhlášen předem konec akce, obávám se toho co už jsem psal. V minimálně první půlce hry bude mrtvo. Ale třeba ne, no uvidíme až v reálu jak se to bude chovat 🙂 .

 9. Shimi
  04.03.2011 na 12:39 | #10

  mno tak je vyhlašuj jen na hodinku:)
  A nebo ty bleskovky-od 20:00 do 20:20:) ale aby ti to zase utáhl server:)

 10. 04.03.2011 na 13:03 | #11

  @Shimi
  nějak se s tím poperu, však není kam spěchat 🙂 .
  Mimochodem, právě jsem vyhlásil aukci č.2 😀 😀

 11. Tajemny_rejpal_Bubak
  04.03.2011 na 18:23 | #12

  Nápad – Určitý prvek tajemnosti by mohlo vnést dražení směsi liquidů nebo raritek (pokud by v tom nebyl nějakej legislativní háček). Standardní ipekarin si koupíš všude, zajímavá kombinace zkušenýho alchymisty by znamenala prvek překvapení a nepochybně i jistou přidanou hodnotu.

 12. 04.03.2011 na 18:30 | #13

  @Tajemny_rejpal_Bubak
  Bubáku díky i za tvůj nápad, ale ….
  Přesně jak píšeš, „pokud by v tom nebyl legislativní háček“.
  Samozřejmě by asi nebyl problém dát do aukce nějakou „míchanici“, ale do toho rizika zatím nepůjdu, protože tuším, že již delší dobu nejsem u určitých lidí příliš oblíben a toto by byla velmi dobrá záminka pro úder.
  Takže co se míchanic týče, zatím nebudou (minimálně do doby, než dostanu z ověřených míst zprávu, že tak jak to chci udělat je to košér :D) .

  Na raritky se chystám, neboj. Jen si nejsem jistý ohlasem který to vzbudí, ale za zkoušku nic nedám že? 🙂

 13. Tajemny_rejpal_Bubak
  04.03.2011 na 18:44 | #14

  @Sandy
  Pokud jsou to určitý lidi, je to dobrý, s těma se dá mluvit, horší by bylo, kdyby to byli neurčitý lidi.
  Nota bene, vzhledem k tomu, že dražební cena zatím nepřekročila cenu maloobchodní a k počtu realizovatelnejch aukcí, není v dohlednu doba, kdy by ti mohlo hrozit, že se před zákonem staneš povinným plátcem DPH, eh?

 14. 04.03.2011 na 18:48 | #15

  @Tajemny_rejpal_Bubak
  😀 Jasně …
  Jinak mimo mísu – plátcem DPH jsem už léta, takže kdyby šlo jen o toto, jsem naprosto v klidu 😀

 15. Tajemny_rejpal_Bubak
  04.03.2011 na 18:51 | #16

  No, bylo tím míněno, že tímhle způsobem asi nedosáhneš statisticky významnýho obratu…. 🙂 (konec OT)

 16. 04.03.2011 na 18:54 | #17

  @Tajemny_rejpal_Bubak
  Obratu možná, ale vzhledem k tomu, že veškerý výtěžek putuje zpět do zboží na další aukci, zisk bude asi pokulhávat (spíš hodně kulhat) 😀
  (konec OT)

Komentáře jsou uzavřeny.