Domů > Nezařazené > Pohledy testujících na SLiquid

Pohledy testujících na SLiquid

26.02.2011

Vzhledem k tomu, že proběhlo již pár „plodných“ diskuzí na webech o elektronických cigaretách na téma mého SandyLiquidu (SLiquid) a vyjadřovali se k tomuto tématu hlavně ti, kteří neměli možnost tento můj výtvor vyzkoušet, ale předem byl v podstatě odsouzen a spekulace na toto téma se jeden čas šířilo jako mor, rozhodl jsem se uvést pár řádek se zkušenostmi od lidí, kterým jsem možnost vyzkoušet můj liquid dal.
Nevím co vedlo diskutující, kteří s ním neměli žádnou osobní zkušenost vést plamenné a velmi chytré řeči na toto téma. Možná jen zvědavost, možná závist, možná něco jiného.
Opravdu nevím…
Ale jsme v Čechách a tak možná to byla kombinace všech možných okolností 🙂 .

Ale toto asi nemá cenu řešit, protože možnost vyzkoušet si tento liquid dám jen tomu komu chci. Mohu si to vzhledem ke skutečnosti, že se nechystám s tímto liquidem veřejně obchodovat dovolit 🙂 .

Poprosil jsem zkoušející o zaslání popisu jejich pocitů při kouření SLiquidu. Bohužel zatím mi nepřišli reporty od všech, ale to se doufám časem změní. Těm co si našli chvilku na napsání velmi děkuji za jejich názor.

Jak sami uvidíte, nejedná se o zveřejnění jen pochvalných komentářů (toto uvádím záměrně pro notorické „rejpaly“ 😀 ) .

P.S. Všichni testující jsou pokud vím i po zkoušce SLiquidu naživu 🙂
P.S. 2 – SLiquid opravdu není jen pančovaným Dekangem, jak jsem také slyšel 😀 . Až bude Dekang vyrábět čiré, průhledné liquidy, dejte mi vědět 😀 .
Jako první uvedu komentáře od Alex, protože ty se mi prostě četly opravdu příjemně.

Alexa:
BANÁN

Protože jsem včera sice svoji online reportáž napsala a odeslala, ale ve finále se to z fóra ztratilo, píšu si to teď nejdřív do wordu a pak to zkopíruju teprve do zprávy.. Když jsem včera zjistila, že se mi moje práce ztratila, už jsem neměla sílu to znova psát. Naštěstí mám poznámky psané rukou, tak to holt přepíšu ještě jednou, no… 🙁

8:52
Uvařila jsem si kávu, nakapala 10 kapek banánu do tanku a začínám:
Mňam… první potažení bylo slabší, méně kouře, slabší hit, příjemná banánová chuť.
Druhé potažení silnější, hodně kouře i hitu – ve spojení s kávou mi to připomíná mé oblíbené banány v čokoládě. Krásně to voní a chuť příjemná, opravdu banánová.
Zatím žádné nepříjemné pocity, fakt výborný. Není nijak sladký, přesto si myslím, že když budu mít chuť na banán v čokoládě, tak tenhle liquid s černou kávou mě v pohodě uspokojí… dobré na dietu… 😉

9:53
Doukouřeno.

11:49
Dalších 10 kapek do tanku.
V mezidobí jsem ještě dokouřila jahodu od DK, co jsem měla na dně druhého tanku a už jsem začínala cítit jakoby překouření, citlivost v krku…
První dva šluky banánu – docela síla, asi musím tahat míň.
Další – pálení na pravé straně jazyka, hit už v normálu.
Třetí potažení – no nevím, nějak mám asi už dost, palčivý pocit v nosohltanu.
Piju u toho bylinný čaj, ten mi na ty sliznice dělá dobře. Jo, důležitá otázka: kolik mají ty tvoje liquidy obsah nikotinu?????

11:56
Odkládám, je to na mě moc silný, potřebuju pauzu.

12:42
Pořád to není ono, moc silné do plic.

13:02
Pálí mě v krku, končím s testováním, zkusím za několik hodin.

13:10
Naplnila jsem si tank RY4, ale pořád cítím jakoby podrážděnou sliznici vzadu na jazyku a trochu nahoře v krku (nebo spíš vzadu na patře).

14:01
Občas pokuřuju RY4 a krk se začíná zklidňovat.

Tak to byla moje online reportáž z práce minulý týden. Občas jsem to ještě zkusila, ale stejný průběh. Nevím, jak to je s tím nikotinem, ale podobné příznaky – pálení, jsem měla, když jsem ochutnala silnější liquid. Já kouřím max. 18, ale snažím se snižovat a i 11 je pro mě dobrá. Zkusila jsem od kolegy 24 a bylo s podobnými účinky jako s tímhle banánem..

Včera večer jsem do toho práskla a zbytek banánu jsem naředila PG. Ještě nemám doma pipetu, tak to bylo tak nějak od oka.. asi tak 30%PG. No a musím říct, že už od rána to hulím a je to v pohodě. Žádné nepříjemné pocity. Chuť banánu je tedy o něco slabší, ale pořád na příjemné úrovni a hit taky slušný… Teď jsem tedy konečně spokojená… 🙂

Odpoledne zkusím tvojí jahodu. V pátek jsem si jí zkusmo dala do tanku a odpoledne mi voněla celá kancelář… šéf se ptal, co to tak hezky voní…
Trošku jsem si jí taky naředila, tak to snad bude ok. Ale ten banánek mi tak chutná, že nevím, kdy se ho dneska nabažím… snad to ještě dneska stihnu, abych ti napsala krátkou reportáž o jahůdce..
Jo a taky jsem krátce testla na atty ten čokomint… výbornýýýýý! Připomíná mi to peprmintový čokoládový bonbóny. Ale ten tedy až později. Patrně ho budu muset taky trošku naředit. 🙂

Tak zatím ahoj a hezký den.

Saša
—————————————————————————————————————————-

JAHODA

Tak jsem dokouřila banánek, vypila čajíček, vypláchla tank a nakapala 10 kapek jahody. A jde se na to.

13:45
Opět tedy naředěný cca 30%PG. Chuť jemná jahůdka, připomíná mi to jahodový žvejky. I po naředění je hit pro mě dostačující. Zjistila jsem, že pro kouření z tanku je dobré, když cigaretu pokládám nastojato. Liquid se pak hezky natáhne a chuť i hit je pak výraznější.
Žádné nepříjemné pocity, super. Je to příjemné pokouření, taková lahůdka. Jemné, opravdu příjemné.

Přidám malou vsuvku jen tak pro zasmání, co se mi dneska ráno stalo… Chtěla jsem si dokapat do tanku pár kapek liquidu, vyjmu tank, sundám víčko, nakapu asi deset kapek, zavíčkuju lahvičku, nasadím tank na atty, ještě pěkně potřepu a natáhnu. Něco mi tam bublá…. Tak kouknu na tank a nevidím hladinku… Tak vyndám tank…. Tank prázdný! Já idiot jsem zapomněla ten tank zašpuntovat, takže jsem svých deset kapek měla tak nějak až na baterce…. 🙁
No! 😀

Pokračuji v testování prvních deseti kapek. Myslím, že tady už mě žádné překvapení nečeká. Pořád jemná příjemná chuť. Tedy, já snad začnu i básnit.. Ne, fakt, chutná mi to. Chtělo to jen naředit a srazit dolů ten nikotin, teď už to vím nabeton.

14:02
Koukám, že tank je prázdný. Je to tak dobrý, že si jdu natankovat znovu, tentokrát vezmeme plnou…

14:05
Dneska to vidím na hodně tanků.. Škoda že ještě nemám tu pipetu, mám jí objednanou v lékárně, tento týden bych jí měla mít. Pak si přesně budu ředit ty tvoje ostatní liquidy. Budu hledat optimální sílu. Ale myslím, že těch 25-30% bude vyhovovat.
Jahůdka furt chutná. Někdy mi připomíná smetanovou jahodovou zmrzlinu…

14:57
Průběžně pokuřuju a napadla mě taková myšlenka. Nejdřív mi bylo trošku líto, že jsem tím naředěním přišla o část chutě a vůně, která byla v neředěném stavu opravdu dost výrazná. Ale teď zjištuji, že z hlediska dlouhodobějšího pokuřování je to výhoda. Když jsem testovala přes den banán, tak večer jsem už té banánové chuti a vůně měla docela dost a vyloženě jsem prahla po nějaké obyčejné tabákové chuti. I ta jahoda byla dost silně aromatická, vždyť jak jsem psala, i šéf při příchodu do kanceláře registroval vůni.. Takže teď, po hodině pokuřování jahody nemám ten pocit, že by bylo přejahodováno… No, zatím je to jen hodina, uvidíme později.

17:09
Tak jsem si dala šlofíčka, malou svačinku, čajíček a můžeme pokračovat.. Po tom dnešním mohutném testování mám trošku jakoby opařený jazyk. Ale to není po tvém liquidu, to se mi stává, když dlouho v kuse kouřím… Ale aspoň je vidět, že tvoje jahoda mi opravdu moc chutnala…
Ještě něco k hitu a kouři, obojí je úplně v pohodě. Někdy jde kouře méně, hit je slabší, ale jak jsem už zjistila, je to daný technikou kouření. Když netahám moc rychle za sebou a dám si na jednotlivém potažení záležet, tak obojí je opravdu více než jen průměrné. To v tomto konkrétním případě platí pro Téčko. Jsem si jistá, že v clearu bude hit ještě větší..

17:45
Takže tank dokouřen. Bylo to chutné pokouřeníčko. Myslela jsem, že už si dneska nedám, ale rozhodla jsem se, že si ještě pár kapek nakapu.. tank se mi najednou vyprázdnil bez varování a trošku chuť na jahodu přeci jenom mám..

17:50
Tak jo, ještě jsem si dala deset kapiček.. Takže na závěr můžu říct, další povedený ovocný liquid, který dobře hituje a moc pěkně voní i chutná.

Saša
—————————————————————————————————————————

GREEN APPLE

Takže dneska jsem se rozhodla otestovat jablíčko. Ještě jsem ho ani neochutnala (to tvoje), takže to bude moje úplně první zkušenost. Naředila jsem si ho v poměru 12:4 s PG (12 kapek jablka: 4 kapky PG) a jdu na to:

8:42

Skvělá vůně. Dost silný hit, možná budu muset ještě trochu víc naředit, vypadá to ještě dost silné, uvidím, jak dlouho vydržím testovat s touto koncentrací.. Ale jinak chuť příjemná. Tak asi po šesti šlucích zjišťuji, že asi dokapu PG. Docela mě to škrábe do krku a sem tam se i lehce zakuckám…

8:56

Tak nebudu měkká a dám ještě jednu sérii než naředím.. Připadá mi, že hit (možná že to je ale způsobeno tím nikotinem) je dost velký a mě to poměrně hodně zabíjí chuť.

(trochu odbočím a jen takový malý postřeh ze včerejška – večer jsem nějak nevěděla co bych hulila, tak jsem si udělala takový malý mix: asi 16 kapek camelu od DK 18mg + 4 kapky PG + 5 kapek již naředěného banánu SL /SandyLiquid;-)/. Teda musím říct, že to byla mňamka. Dokonalá vyvážená chuť i hit. Banánová chuť tam byla přiměřená, takže si myslím, že ani při celodenním kouření by se neomrzela – „nepřejedla“. S tím camelem to dostalo trochu jiný rozměr.)

9:07

Statečně pokuřuju a asi si už trochu zvykám, protože začínám cítit i nějaké drobné chuťové rozdíly.

9:20

Tak teď docela dobrý, evidentně si zvykám, protože hit mi už nepříjde takový silný-ostrý. Dokonce jsem teď zacítila i jakoby trochu sladké jablíčkové chuti. Ale takový ten škrábavý pocit v krku mám v menší míře pořád.

9:26

Vzdáleně cítím chuť zeleného jablka. Mám ale pocit, že hladina nikotinu bude asi ještě pořád na mě dost vysoká.

9:29

Dokouřeno. Dám si pauzu a pak zkusím ještě víc naředit.

10:12

Nakapáno 6 kapek jablka + 6 kapek PG. Tak ti nevím, hit velký, ale i pálení v krku… kouř nic moc, chuť přes to pálení nějak necítím.. je to takový pálivý-štiplavý-agresivní.

10:19

Kouřivost se zlepšila, hit pořád dobrý, pálení v krku nepřestává. Tohle bych už vysoké hladině nikotinu přikládat nemohla, je to 50 na 50, takže cca 12mg. Napadá mě, jestli to nebude tou jablečnou esencí, možná je tam nějaká složka-kyselina, která mi nesedí a způsobuje to pálení.. Jen spekuluju.. Možná zkusím doma zase přikápnout pár kapiček do camelu, jen aby to mělo slabý nádech a uvidím, jaké to bude…

10:28

POZOR, nastala dramatická ZMĚNA! Patrně jsem odkouřila zbytky z předešlé dávky a teď už kouřím tu padesátiprocentní koncentraci. NECÍTÍM PÁLENÍ!!! Hit je pořád slušný, kouř takový jemný..

10:33

Svačina.

Tak jsem si u svačinky přečetla, co píše Wikipedie o elektronické cigaretě a tohle mě tedy
dost pobavilo: „Zpravidla doplňování E-Liquidu doma bez kvalitního vybavení, kterým
disponují výrobní linky, je nouzové řešení pro extrémně spořivé uživatele. Málokdy je totiž možné, aby byla náplň optimálně a kvalitně doplněna. Ostatně při výrobě patrony je použito materiálu a výrobních postupů, které počítají pouze s jednorázovým použitím. Obecně se doplňování nedoporučuje, výsledky jsou velmi podobné pokusům o doplňování inkoustové cartridge tiskárny pomocí stříkačky a inkoustu – (tiskne, ale o kvalitě nemůže být ani řeč).“

12:10

Pokračuji v testování. Musela jsem si dokapat ještě jednou 6 + 6, protože pořád si nemůžu nějak utvořit na tenhle liquid názor. To pálení v krku a na jazyku už sice přestalo, ale teď mám zase takový pocit, jako by ten kouř při šlukování byl takový suchý, skoro nutící ke kašli.
Nevím, vyfouknutý je hodně jemný, takový oparový… Asi to ředění půl na půl tomu dalo na frak..

12:30

No nic, jdu na polívku.. Tak nějak pořád tápu, nechci dělat ještě žádné závěry, počkám s tím do večera. Chci vyzkoušet ještě tu variantu s camelem.

13:36

Tak jsem dokouřila druhou dávku a další testování provedu až doma. Bylo to takové jako nic kouření. Takové jalové, to ředění bylo asi už moc, ale přesto mám teď vzadu na jazyku takový pálivý pocit. Asi v tom jablku bude opravdu nějaká mě nesednoucí složka. Tož uvidíme, jak se to bude chovat s tím camelem.

Po týdnu…
Takže po více než týdnu se vracím k závěrečnému otestování zeleného jablka. Proč to
trvalo tak dlouho? Lenost.. ale taky prostě nebyla ta správná nálada, v práci byl dost velký šrumec, tak to holt muselo počkat až na dnešek. Udělala jsem ředění v poměru 3ml liquidu a 1ml PG. Výsledek by měl být cca 16mg nikotinu, pokud se nepletu.. Tak snad to bude ok.
Naplnila jsem si clear, protože jsem se do něj skoro až zamilovala.. po mé úpravě na plnění dokapáváním a prodloužením cesty dýmu pomocí zkrácené patrony s gumovým náustkem, je kouření s clearem pro mě naprostá jednička. Tank na to prostě bohužel nemá. Tak jo, jdu na to.

17:54

No, první potažení vypadá nadějně. Hit super a chuť zatím příjemná. Musím říct, že jsem
uvažovala, jak asi na závěr tenhle liquid ohodnotím a v podstatě jsem byla připravená ho
označit pro mě jako ne moc dobrý. Něco mi na té jablkové příchuti prostě vadí. Oproti banánu nebo jahůdce, které mi opravdu zachutnaly, je ta chuť taková agresivní. I když věrná.

18:07

Tak si tak pokuřuju a jsem v podstatě spokojená. Chuť je dobrá jablíčková, nikde mě nic
nepálí ani neškrábe, hit i kouř na dobré úrovni.

18:53

Takže jsem si pokouřila zelené jablko a udělám konečně závěrečné hodnocení. Je to chutný liquid s velmi dobrým hitem i kouřivostí. Mě osobně jablková chuť na kouření moc k srdci nepřirostla, takže tohle nebude můj favorit. Ale věřím, že kdo má tuhle chuť rád, tak si zaručeně pošmákne.. 🙂

———————————————————————————————————————–

BLACK TEA

Dneska tedy čaj s citronem. Mám naředěno opět v poměru 3ml liquidu a 1ml PG a jdu plnit do clearu.

Tak čoveče, ještě než začnu, tak mám takový legrační postřeh, když jsem si čichala k lahvičce s tím liquidem, pořád mi to něco připomínalo… něco jako léky a teď jsem na to asi přišla… kdysi se kapali na kostku cukru kapky ipecarin… tak tohle mi ten čaj s citronem asi připomíná.

9:30

Tak první prásk jsem nějak přehnala, byla to dělovka do plic. No, i při druhém je tedy hit dost velký.
Cítím citrónek.. Trochu to připomíná granulovaný čas s citronem.. Mimochodem teď v zimě ho doma pijeme dost často, takže tím nechci chuť nijak degradovat… No, s čerstvě vymačkaných citronů to určitě nevyrábíš, že jo 😉

Na špičce jazyka cítím takové mírné jakoby brnění nebo mravenčení… nevím, jak to přesně popsat.
Cítím to už od prvního prásku. Uvidím, co se z toho vyklube. Jdu si uvařit ten granulovaný čaj, kouř je trošku asi sušší, potřebuju zvlhčit sliznice..

9:44

Čaj uvařen pokračuji v testování. Hit tohoto liquidu je opravdu dost silný. Kouř mi přijde docela dost suchý, anebo je pro mě jistým způsobem dráždivý. Takový drsný. To jakože brnění na špičce jazyka teď cítím spíš jako kyselost z citrónku. Je to zajímavé, jak se pocity každou chvíli mění a vytřibují.

9:52

Hit začíná slábnout. Ale spíš to bude tím, že si na tu sílu zvykám. Je na takové té pro mě přijatelné úrovni.

Když jsem úplně prvně tenhle liquid ochutnávala, to bylo ještě jen pár kapek na atty, psala jsem ti, že tam cítím i nějaký mentol. Tak teď jsem to asi identifikovala, připomíná mi to (nevím sice jestli to existuje) citrusové větrové bonbóny. Nebo žvýkačky. Docela zajímavá chuť a musím říct, že mi začíná být docela příjemná.

10:21

První dávka dokouřena. V puse mám vážně chuť jako bych měla větrové bonbóny, citronové…

Dám si ještě jednu dávečku, uvidím, jestli budou nějaké nové podněty. Jinak ale musíš moje hodnocení brát s tím, že liquidy ředím, takže nevím, jak by na mě působily v neředěném stavu. Teď nemám na mysli obsah nikotinu, ale příchutě.

10:29

Hit opět skvělý. Na takové to ranní probuzení ideální Venku zase sněží, ach jo, ta zima snad neskončí..

Pořád cítím jemnou citronovo-větrovou chuť. Ten kouř v krku je pořád takový drsnější, ale je to na přijatelné úrovni. Pomáhá popíjení čajíku. Špička mého jazyka pořád zaznamenává něco… kyselost to asi nebude, spíš mi to připadá ta větrová chuť.

10:50

Pokuřuju, pokuřuju a žádné nové podněty nepřicházejí. Hodnotila bych tento liquid jako citrónek s větrovou příchutí, silným hitem a slušným dýmem. Na takové pořádné protáhnutí dost dobrý, ale na delší (celodenní) hulení by to pro mě nebylo. Trochu zabíjí chutě. Jako mentolky. Ale teď už se dost těším na poslední liquid – čokomint..

Tak jsem si myslela, že ještě zvládnu tu poslední ochutnávku, ale nějak mi je teď odpoledne šoufl a netroufám si do tý mintový chutě jít. Organizmus říká ne, tak raději poslechnu a počkám, až nebude protestovat..

————————————————————————————————————————–

Pozn. autora:

Tak vidíte, že jsem nelhal. Není to jen jeden z „pochvalných“ komentářů.
Alexo, děkuju ještě jednou za vyčerpávající zhodnocení a tvůj čas.

A teď ještě pohled z „druhého břehu“ a to přímo od prodejce elektronických cigaret a liquidů.

Svoje zhodnocení mi zaslal i Honza z KurakuvSen.cz
————————————————————————————————————————–

Honza

Testováno na: baterie vGo 510 Mega + Atomizer Joye 510 Mega + TIP CE2

Způsob kouření: 3 kapky přímo na Atty a 4s žhavení. Mezi každým potažením cca 20s prodleva.

HILTON
Barva: bílá-čirá
Hustota je o malinko vyšší než mnou používané E-Liquidy Dekang.

První pocity:
Z kouření tohoto liquidy nejsou nějak oslňující. Chuťově mi to splývá s jinými tabákovými liquidy.

Ovšem chuť rozhodně neurazí. Je chutný a v mém případě kouřitelný. Jediné co mi na něm vadí je, že malinko škrábe na jazyku a v krku. To se ovšem vytrácí po cca 3 sérii. Nejspíš si krk i jazyk zvyknou.

Po delší době kouření tam cítím nějaký „ocas“ a marně pátrám co to může být. Možná ten ocas bude právě specifická chuť, která imituje značku Hilton. Jen já bych jí nenazval chutí, ale spíš pachutí.

Závěrem:
Liquid bych zařadil mezi podařené a kouřitelné, ale TOP to není.

Hit je velmi slušný. I při sedmém potažení z již zmíněných tří kapek. Pak se najednou vytratí a
zůstává pouze dýmavost.

Výdrž tří kapiček je v mém případě cca 10 potažení, ale s tím, že HIT se vytratí po sedmém.
—————————————————————————————————————–

GREEN APPLE
První pocity:
Hned po otevření lahvičky mě ovanula krásná vůně jablíček a nejraději bych to vypil tak jak to je. Po nakapání tří kapiček přímo na atomizer a prvním potažení se potvrdilo to co jsem si myslel. Jablíčka jsem už necítil pouze v nose, ale i na jazyku. Velmi příjemná a jemná chuť kterou doprovází o malinko slabší HIT než před tím kouřený Hilton. Při celodenním kouření ten HIT už může chybět.

Závěrem:
Liquid je velmi povedený a určitě potěší většinu e-kuřáků, kteří jsou už překouřeni tabáky. Milé a osvěžující zpestření . Osobně bych možná uvítal ještě o něco silnější chuť jablek, ale všeho moc škodí a třeba už by to nebylo ani dobrý.

Dýmavost o něco slabší než Hilton, ale né nijak dramaticky. Jak které potažení. Každopádně je dostačující pro pocit, že něco kouříme.
——————————————————————————————————————–
CHOCOLATE MINT

Barva: oranžovo-červená čirá
Hustota: nejhustší ze všech třech testovaných

První pocity:
Po otevření se na mě vyvalila velmi příjemná vůně, která mi připomíná bonbóny Slavia a na první přivonění jsem se zamiloval.Po několik prvních potažení jsem zapátral na internetu jestli se vůbec tyto bonbóny ještě vyrábí a dostal na ně obrovskou chuť.
HIT mi přijde opět o něco slabší než u Hiltonu a stejně jako u jablíčka může při celodenní kouření chybět. To ovšem kompenzuje naprosto úžasná chuť a vůně.

Závěrem:
Asi jako všechny ovocné sady a jim podobné liquidy nejsou u mě kouřitelné celý den, ale jako milá vsuvka mezi tabákové je ideální.
U tohoto liquidu jsem si všiml – spíše ucítil, že celkem dlouho zůstává vonět v místnosti a proto nedoporučuji kouřit v zakázaných prostorách.

Dýmavost srovnatelná s jablíčkem. „Tovární komín“ to není, ale to možná bude ovlivněno použitým Atomizerem.

Ještě bych rád zmínil, že po otestování všech liquidů jsem si opět kápnul Hilton a ta pro mě pachuť se mi potvrdila. Nedokážu to popsat, ale moc mi to nesedí. Třeba to jsou nějaké zbytky toho jablíčka a čokolády, které se do té chuti promítají, ale já to tam prostě cítím. Možná to bude specifická chuť Hiltonu jak jsem psal výše.

————————————————————————————————————————–

Pozn. autora:

Tak tím jsem dostal pěkně „za uši“ a doufám, že ti, kteří brojí proti mě (nejen) kvůli SLiquidu jsou spokojeni 🙂 .

I Honzovi tímto děkuji za čas věnovaný sepsání svých pocitů.

A co vy ostatní zkoušející? Napíšete taky alespoň do komentářů svoji zkušenost?

Předem díky.

Categories: Nezařazené Tags:
  1. alexa
    27.02.2011 na 11:54 | #1

    Sandy, není zač. Byla to zajímavá zkušenost. Jahůdka je úžasná a mám ji už jen malinko, tak si jí kapu jen tak tři kapičky do tabáku, abych si zlepšila chuť.. Děkuji za tuto možnost testování a snad ti to bylo k něčemu dobré. 🙂

    • 27.02.2011 na 11:56 | #2

      Samozřejmě že bylo 🙂 . Každá reakce i kdyby byla špatná, tak je pro mě přínosem. Díky.

Komentáře jsou uzavřeny.